Jadwiga Dyktus

Stowarzyszenie Interim Managers

Dyrektor Śląskiego Regionu Stowarzyszenia Interim Managers. Prezes Zarządu Towarzystwa Finansowego „SILESIA” sp. z o.o.

Posiada 20-letnie doświadczenie zarządcze i nadzorcze. Specjalizuje się w procesach wdrażania strategii, restrukturyzacji przedsiębiorstw, organizowaniu finansowania przedsięwzięć gospodarczych. Posiada doświadczenie w przemyśle stalowym, przetwórstwie metali kolorowych i stali.

Była prezesem w spółce CARBO Holding sp. z o.o. (2010-2013), prezesem Huty Bankowej sp. z o.o. (2009-2010) i Towarzystwa Finansowego „SILESIA” sp. z o.o. (2006-2008), wiceprezesem Orzeł Biały S.A. (2001-2003), wiceprezesem ds. finansowych Huty Katowice S.A. (1998-2001). Realizowała projekty doradcze dla spółek prywatnych i  samorządowych w przedmiocie audytu, finansów i restrukturyzacji.

Czynnie promuje interim management w Polsce – formułę wykorzystania doświadczeń menedżerskich praktykowaną w Niemczech i Wielkiej Brytanii od 30 lat.

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach (kierunki: Ekonomika i organizacja przemysłu oraz Organizacja i Zarządzanie) oraz studiów podyplomowych Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie.